Novinky
Program Beta2 Program Gama Program Delta2 Program Epsilon Program Zéta Program Éta Program Théta Program Kappa Program Národní centra kompetence 1 Program Trend Program Doprava 2020 Program Prostředí pro život

Reakce předsedkyně Technologické agentury ČR na nepravdivý článek v E15

Předsedkyně Technologické agentury České republiky Rut Bízková se kategoricky ohrazuje proti formulacím, které obsahuje dnes zveřejněný článek s názvem „Věda a byznys spolu nemluví“, které uveřejnila redakce E15. Autor článku, redaktor Pavel Otto, vytvořil tento text bez toho, že by Rut Bízkovou jakýmkoliv způsobem kontaktoval.

Jako příklad nesprávné interpretace obsahu tiskové konference, která proběhla na TA ČR 26. 1. 2016 je možné uvést pasáž článku, v němž pan Otto píše: „Liknavost Sobotkova kabinetu podle šéfky agentury Rut Bízkové ohrožuje podporu aplikovaného výzkumu, pomocí něhož se poznatky z vědeckých ústavů a vysokých škol přenášejí do praxe.“

Jakékoli hodnocení vlády státní organizaci nepřísluší a přístup redaktora E15 lze považovat za neprofesionální, v rozporu s principy novinářské etiky, porušující zásady objektivního zpravodajství. Vedení Technologické agentury ČR bude proto tuto politováníhodnou záležitost řešit s vedením redakce E15.

Je zřejmé, že redaktor Pavel Otto ve svém článku nevhodně využívá některé fragmenty z tiskové konference, kterou Technologická agentura České republiky pořádala 26.1. 2016. Její celý průběh je k dispozici ke zhlédnutí a k porovnání s obsahem článku v E15 zde: