Základní informace

Termín vyhlášení výsledků
září 2025
Alokace
1 000 000 EUR
Maximální výše podpory na projekt
170 000 EUR
Maximální intenzita podpory na projekt
80 %
Uchazeči
výzkumná organizace, podnik, organizační složky státu
Lhůta pro podání návrhů projektů
10. 9. 2024 - 8. 11. 2024

dokumenty

Dokumenty pro českého uchazeče

Základní parametry výzvy Partnerství pro biodiverzitu Call 2024_v1
Podmínky zapojení českého uchazeče do výzvy Partnerství pro biodiverzitu Call 2024
Všeobecné podmínky v8
Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací SIGMA – s účinností od 7. 9. 2023
Povinné přílohy českého uchazeče

Čestné prohlášení za uchazeče – Sworn statement of the applicant
Čestné prohlášení o složení konsorcia
Formulář pro druh výsledku Nmet
TA CR Application Form_Partnerství pro biodiverzitu Call 2024_v1
Další dokumenty

Nařízení komise
Plán správy dat – TA ČR
Plán správy dat – Horizont Evropa
Výzkumná data a otevřený přístup k výstupům, výsledkům
Smlouva o poskytnutí podpory Partnerství pro biodiverzitu Call 2024 _verze k 12.9.2024
Rozhodnutí o poskytnutí podpory Partnerství pro biodiverzitu Call 2024_verze k 12.9.2024

Oficiální dokumenty výzvy jsou dostupné zde.

informace o výzvĚ

Od 10. 9. 2024 je otevřena již čtvrtá mezinárodní výzva evropského Partnerství pro biodiverzitu Call 2024: “Biodiversity and Transformative Change – BiodivTransform”. Výzva, kterou vyhlašuje strategická síť Biodiversa+, je zaměřena na výzkum v oblasti biodiverzity a transformativních změn a cílí na interdiscplinární projekty, které přispějí k výzkumu transformativní procesů a v konečném důsledku k zastavení úbytku biodiverzity. Oficiální Call text obsahující kompletní popis zaměření výzvy bude zveřejněn na stránkách Biodiversa+.

Zájemci se mohou zúčastnit mezinárodního informačního webináře, který se uskuteční 24. září od 13:00 (SEČ) a pořádá ho strategická síť Biodiversa+. Registrovat se můžete zde.

Technologická agentura České republiky (TA ČR) je do této mezinárodní výzvy zapojena spolu s Ministerstvem životního prostředí. Pravidla výzvy pro českého uchazeče vychází z programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce), ze kterého finančně podpoříme úspěšné české projekty. Celková finanční částka podpory TA ČR na výzvu pro české uchazeče v mezinárodních projektech je 1 000 000 EUR, z toho maximálně 170 000 EUR na jeden projekt. Nejvyšší povolená intenzita podpory na českou stranu projektu je 80 % celkových způsobilých nákladů projektu.

Zaměření výzvy (formulace v originálním znění): 

  • The worldwide crises of biodiversity loss, climate change, and pollution are highly interlinked, with an urgent need to understand trade-offs and cross-linkages both in terms of drivers and effects. In this context, BiodivTransform will aim for interdisciplinary, transdisciplinary, and/or cross-sectoral research and innovation projects to identify, analyse, and comprehend transformation processes that may halt and reverse biodiversity decline. It should generate knowledge to safeguard biodiversity and ecosystems, as well as the benefits these may provide to people, through transformative change to mitigate and reverse biodiversity threats.

Projekty budou moci předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí (z toho alespoň dvě členské nebo přidružené země EU).

Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Uchazeči, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu, budou tedy muset splnit národní podmínky vycházející z programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce). Čeští uchazeči se musí zúčastnit takových projektů, jejichž výsledky jsou uplatnitelné v podmínkách ČR.

Poskytovatelé podpory, kteří jsou do výzvy zapojeni*:

Belgie (BELSPO, F.R.S-FNRS, FWO), Brazílie (CONFAP, CNPq),  Bulharsko (BNSF), Česko (TA ČR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Faerské ostrovy (RCFI), Finsko (RCF), Francie (ANR), Irsko (EPA), Island (Rannis), Itálie (MUR, BOZEN), Izrael (MoEP), Jihoafrická republika (DSI), Kanada (FRQNT), Litva (LMT), Lotyšsko (LSC), Maďarsko (NKFIH), Moldavsko (NARD), Německo (DFG, VDI/VDE-IT), Nizozemsko (NWO), Norsko (RCN), Polsko (NCN), Portugalsko (Portugalsko – Azory: FRCT), Rakousko (FWF), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Slovinsko (MVZI), Španělsko (AEI, CDTI, FB), Švédsko (Formas), Švýcarsko (SNSF), Taiwan (NSTC), Tunisko (MHESR), Turecko (TUBITAK)

*Pro aktuální seznam zemí a poskytovatelů navštivte stránku www.biodiversa.eu

Oficiální stránka výzvy: www.biodiversa.eu

Kontaktní osoba:

  • Ondřej Kusbach
  • ondrej.kusbach@tacr.cz
  • +420 770 127 549

Novinky

Partnerství pro biodiverzitu Call 2024: Mezinárodní výzva je otevřená
10. 9. 2024
- Od 10. 9. 2024 je otevřena již čtvrtá mezinárodní výzva evropského Partnerství pro biodiverzitu Call 2024: “Biodiversity and Transformative Change –…
Partnerství pro biodiverzitu Call 2024: Blíží se vyhlášení další mezinárodní výzvy v oblasti biodiverzity
17. 6. 2024
- Dne 10. září 2024 bude vyhlášena již čtvrtá mezinárodní výzva evropského Partnerství pro biodiverzitu – Call 2024: „Biodiversity and Transformative…