BiodivClim Call 2019: Vyhlášení mezinárodní výzvy

Výzkumníky z oblastí biodiverzity a klimatických změn zveme k účasti na mezinárodní výzvě BiodivClim Call 2019, otevřené od 2. září 2019. Úspěšní čeští uchazeči mezinárodních projektů budou podpořeni celkovou částkou 1 640 000 EUR, která je na výzvu vyhrazena. Pravidla výzvy jsou navázána na Program Prostředí pro život. Hlavním českým uchazečem musí být výzkumná organizace, na projektu se však mohou podílet také další čeští účastníci. Přesná pravidla naleznete v národních podmínkách pro českého uchazeče.

Zkrácené návrhy projektů můžete podávat prostřednictvím mezinárodního systému do 5. listopadu 2019.

Tématické oblasti výzvy: 

  • Consequences of climate change on biodiversity and nature’s contributions to people
  • Climate-biodiversity feedback processes
  • Potential of nature-based solutions for mitigating and adapting to climate change
  • Synergies and trade-offs between policies on biodiversity, climate and other relevant sectors, and the role of agents of change

Zájemci se mohou zúčastnit informačního webináře, kde budou zodpovězeny také případné dotazy. Webinář se bude konat dne 13. září 2019 mezi 15:00-16:30 hod., registrace jsou otevřeny ZDE.

Pokud hledáte zahraničního partnera do výzvy, můžete využít Partner Search Tool.

Bližší informace budou zveřejněny v dokumentu “Podmínky financování českého uchazeče v ERA-NET cofundech” na stránkách tacr.cz v sekci Programy – Cofundové výzvy. Zde také naleznete připravovanou příručku Vše o BiodivClim Call 2019.

Detailní informace k výzvě naleznete ZDE.

Pro více informací sledujte stránky strategické sítě BiodivERsA.