Česko-nigerijský networkingový webinář (PIC-NASENI & TA ČR)

V roce 2022 byla zahájena spolupráce mezi Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) a National Agency for Science and Engineering Infrastructure (PIC-NASENI) v oblasti výzkumu a vývoje. Tato spolupráce je zaměřena na podporu společných projektů zaměřených na konkrétní výstupy v oblasti aplikovaného výzkumu. Dne 30. listopadu 2022 vybrala PIC-NASENI k financování 30 návrhů projektů, které byly předloženy nigerijskými žadateli. Tyto projekty mají být řešeny budoucími česko-nigerijskými konsorcii řešitelů. Seznam těchto vybraných projektů je k dispozici zde.

Za účelem vytvoření těchto mezinárodních konsorcií PIC-NASENI vyzývá subjekty v České republice, aby vyjádřily zájem o spolupráci na kterýmkoli z těchto vybraných projektů. PIC-NASENI očekává, že tato spolupráce bude zahrnovat výměnu know-how a poskytování technologických řešení a bude sloužit mimo jiné také jako cesta pro vstup českých organizací na nigerijský trh; nejlidnatější a největší ekonomiku Afriky. Od českých organizací se neočekává žádný finanční vklad, financování uvedených projektů zajistí PIC-NASENI. 

PIC-NASENI se zároveň pro tyto účely rozhodla uspořádat networkingový webinář. Webinář se bude konat 18. ledna v 9:00 SEČ. Pokud se chcete webináře zúčastnit, zaregistrujte se zde. Po registraci obdrží účastníci odkaz na webinář den předem.

Pro více informací kontaktujte:

  • John Paul Mbiimbe
  • Head ICT / M&E Committee
  • jpmbiimbe@pictt.gov.ng
  • +234 708 547 3382

PIC SECRETARIAT
National Agency for Science and Engineering Infrastructure,
Idu Industrial Area, P.M.B. 391 Garki, Abuja.