Český projekt se prezentuje na evropské úrovni


Společnost EnergyCloud, a. s. se jako první česká firma úspěšně prosadila mezi devět evropských projektů, které se představily evropské platformě firem s vysokým potenciálem EuroQuity. Nadějné firmy, doporučené členskými agenturami Taftie, mohou získat snadnější přístup k síti hlavních evropských Business Angels, k investorům rizikového kapitálu a k novým obchodním partnerům. 

Autoři projektu podpořeného TA ČR v rámci Programu THÉTA představili v rámci tak zvané e-pitch session 5. listopadu 2020 60 zástupcům evropského byznysu domácí baterii, která umožňuje akumulovat energii z obnovitelných zdrojů (solární panely, větrné či geotermální elektrárny)
i z elektrické sítě. Uloženou energii lze přeměnit do podoby vhodné pro napájení spotřebičů v domácnosti nebo pro zálohování kritických systémů, jako jsou například nemocnice, bankovní systémy či dopravní dispečink. Domácí baterie podporuje stabilitu elektrické sítě, jelikož dokáže krátkodobě pokrýt zvýšenou spotřebu energie.

Komplexní systém EnergyCloud integruje také výkonnou nabíječku elektromobilů, která je až 15× rychlejší než konvenční řešení běžně používané v domácnosti. Bateriové stanice lze zapojit do tzv. virtuální elektrárny. Tento koncept využívá menší decentralizované zdroje energie pro zajištění stabilní a bezpečné elektrické sítě s důrazem na silné zapojení obnovitelných zdrojů. Bateriové stanice díky svým akumulačním schopnostem umožňují také omezit provoz generátorů energie pokrývající zvýšenou spotřebu energie v síti (dopolední a večerní špička).

  • Prezentaci všech devíti projektů si můžete přehrát ze záznamu (firma EnergyCloud je na záznamu od 41. minuty).
  • Prezentace v angličtině ke stažení ZDE