CHIST-ERA Call 2020: Výsledky mezinárodní výzvyDo mezinárodní výzvy CHIST-ERA IV Call 2020, která byla zaměřená
na podporu výzkumu z oblasti informačních a komunikačních věd
a technologií, se přihlásilo 11 českých uchazečů v rámci osmi výzkumných projektů. Technologická agentura ČR (TA ČR) podpoří jeden úspěšný český tým, který se bude podílet na projektu MetaMagic (Magnetic Metasurfaces for sustainable Information and Communication technologies).

Výzva spadá do nástroje ERA-NET Cofund a zaměřila se na témata:

  • Advanced Brain-Computer Interfaces for Novel Interactions (BCI)
  • Towards Sustainable ICT (S-ICT)

Více informací o úspěšných projektech a této výzvě najdete zde.


Síť CHIST-ERA chystá do konce letošního roku vyhlásit další výzvy. CHIST-ERA Call 2021 bude pravděpodobně vyhlášena letos v říjnu a bude
se věnovat tématům Nano-Opto-Electro-Mechanical Systems (NOEMS) for ICT a Foundations for Misbehaviour Detection and Mitigation Strategies in Online Social Networks and Media. Možnost podat návrhy projektů budou mít čeští výzkumníci do ledna příštího roku.

Nad rámec klasické výzvy uvedené výše plánuje síť CHIST-ERA vyhlásit také dvě menší výzvy ve speciálním formátu. Výzva Challenge Call bude zaměřena na téma strojového překladu odborných textů, Open Science Call pak bude cílit na výzkumníky se zájmem o problematiku otevřených dat. Harmonogram těchto výzev ještě není k dispozici, bude upřesněn na podzim letošního roku. Pro více informací sledujte webové stránky TA ČR.