CHIST-ERA: Navrhněte témata v oblasti ICT pro výzvu v roce 2022

Evropský nástroj podpory výzkumu ERA-NET Cofund CHIST-ERA dává pravidelně výzkumníkům příležitost navrhnout témata pro mezinárodní výzvy.  V rámci příprav výzvy 2022 má odborná veřejnost příležitost podat své návrhy výzkumných témat.

Vaše návrhy podávejte prosím prostřednictvím tohoto odkazu do 5. listopadu 2021. K podání návrhu můžete využít šablonu a inspirovat se vybranými tématy pro Call 2020:


Na webu CHIST-ERA najdete také přehled témat předchozích výzev


Síť CHIST-ERA chystá do konce letošního roku vyhlásit další výzvy. CHIST-ERA Call 2021 bude pravděpodobně vyhlášena letos v říjnu a bude
se věnovat tématům Nano-Opto-Electro-Mechanical Systems (NOEMS) for ICT a Foundations for Misbehaviour Detection and Mitigation Strategies in Online Social Networks and Media. Možnost podat návrhy projektů budou mít čeští výzkumníci do ledna příštího roku.

Nad rámec klasické výzvy uvedené výše plánuje síť CHIST-ERA vyhlásit také dvě menší výzvy ve speciálním formátu. Výzva Challenge Call bude zaměřena na téma strojového překladu odborných textů, Open Science Call pak bude cílit na výzkumníky se zájmem o problematiku otevřených dat. Harmonogram těchto výzev ještě není k dispozici, bude upřesněn na podzim letošního roku. Pro více informací sledujte webové stránky TA ČR.