Den TA ČR 2020

Den TA ČR, jak jste ho ještě nezažili

Virtuální konference z regionů i nevídaná podívaná s Cenami TA ČR

Vzhledem současné situaci jsme museli změnit tradiční koncept konání Dne TA ČR a večerního galavečeru předávání Cen TA ČR. Přesto vám nic neunikne a můžete s námi prožít obě dvě části z pohodlí svého domova či kanceláře v nové, neokoukané formě.

Předávání Cen TA ČR se odvysílá 5. listopadu 2020 pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a jeho tématem se stala otázka s velkým prostorem pro zamyšlení: „Jste připraveni na budoucnost?“. Tradiční dopolední konferenci nahradí série on-line seminářů v regionech zaměřených na aktuální inovační témata
v daných krajích. Smyslem jednotlivých akcí je motivovat, nejen studenty, k výzkumným aktivitám s důrazem na to, jak využít výsledky provedeného výzkumu.

REGIONÁLNÍ SEMINÁŘE

Semináře se uskuteční  2.–5. listopadu a všechny se budou streamovat prostřednictvím Mall TV. Odkazy na jednotlivé streamy naleznete níže. Každá z akcí se uskuteční v jiném městě na jiné téma.

2. 11. 2020JIHLAVA

Výzvy pro Vysočinu (odkaz)

3. 11. 2020 – OSTRAVA

Industry 5.0 nebo Yetti (odkaz)

4. 11. 2020 – ZLÍN

Brunch s TA ČR (odkaz)

5. 11. 2020 – ÚSTÍ NAD LABEM

Krajina uhlí v nové perspektivě (odkaz)

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CEN TA ČR 2020

Na regionální semináře naváže 5. listopadu v 19:00 hod. slavnostní galavečer s předáváním cen nejlepším výzkumným nápadům letošního roku, který se představí v nevšední podobě krátkého netradičního virtuálního pořadu. Program bude plný překvapení a vy si ho můžete pustit opět na Mall TV. Přímý odkaz bude zveřejněn na našich webových stránkách.

HLASUJTE UŽ NYNÍ O DRŽITELI CENY ČESKÝ NÁPAD

Letos sami rozhodnete, kdo obdrží cenu Český nápad. Již nyní máte možnost hlasovat pro jeden z pěti vítězných projektů online formou. Podívejte se na vítězné projekty a dejte svému favoritu hlas. Novinkou letošního oceňování je nová kategorie ministerstva průmyslu a obchodu „Country For The Future“ věnovaná startupům. Hlasování naleznete v postranním panelu u každého videa. Vybírat můžete do půlnoci 4. listopadu.

Kategorie BUSINESS

Thuliové vláknové lasery pro průmyslové
a medicínské aplikace

– Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i.
– Matex PM, s.r.o.
– SQS Vláknová optika a.s.
– Vysoká škola chemicko-technologická v Praze


Kategorie SPOLEČNOST

Eliminace jazykových bariér handicapovaných diváků České televize II (ELJABR II)

– Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta aplikovaných věd
– SpeechTech, s.r.o.

Kategorie MPO – Country For The Future

Aplikace PARSS umožňuje plánování lidských zdrojů / pracovních směn v době pandemie

– Blindspot Solutions s.r.o.


Děkujeme našim partnerům za přízeň a podporu.