EnerDigit Call 2020: nová mezinárodní výzva z oblasti digitalizace energetických systémů a sítí

V listopadu 2020 se otevře příležitost zapojit se do nové mezinárodní ERA-NET cofundové výzvy EnerDigit Call 2020 zaměřené na témata spjatá se “smart energy”. Výzvu vyhlašuje platforma ERA-Net Smart Energy Systems ve spolupráci s iniciativou Mission Innovation. Centrálním tématem výzvy je “digitalisation for green energy transition” a jejím záměrem je finančně podpořit mezinárodní výzkumné projekty, jež se zaměřují na digitální řešení energetických systémů a sítí. A to nejen z čistě technického pohledu, ale také z pohledu obchodních modelů a interakce se společností.

Cíle výzvy jsou následující:

  • Advance the green energy transition in all sectors of the energy system while ensuring security of supply.
  • Shaping new transnational business and investment opportunities by sector coupling and development of new value chains in innovative and cost-effective energy solutions, thereby creating new employment opportunities and contributing to the development of an environmentally sustainable financial growth.
  • Ensuring social sustainability and coherence with digitalisation in other sectors in the progression of the green energy transition.

Finanční alokace TA ČR na výzvu
1 000 000 EUR
Maximální intenzita podpory

na projekt
80 %
Program financování

THÉTA


Pro zapojení do výzvy EnerDigit Call 2020 musí uchazeči:

  • splňovat pravidla pro českého uchazeče,
  • vytvořit mezinárodní výzkumné konsorcium (čítající alespoň dva nezávislé subjekty z nejméně dvou států zapojených do výzvy),
  • navrhnout téma společného projektu,
  • zvolit koordinátora projektu,
  • společně podat projekt do mezinárodního systému,
  • poslat TA ČR povinné přílohy českého uchazeče. 

Pokud vás výzva zaujala a potřebujete pomoci s hledáním zahraničních partnerů, využijte tzv. Matchmaking Platform.

Technologická agentura pro vás připravuje informační webinář, kde se dozvíte vše potřebné pro účast ve výzvě. Webinář se bude konat 12. listopadu od 10:00 do 11:00. Registrujte se ZDE do 10. listopadu 2020.Nad rámec financování mezinárodních výzkumných projektů výzva EnerDigit Call 2020 usiluje také o to, aby byl urychlen rozvoj nadnárodních inovačních ekosystémů. 

Za tímto účelem na konci září 2020 vyhlásili již druhé kolo Joint Call for Expression of Interest 2020: Living Labs and Testbeds for Energy. Do této výzvy se mohou hlásit zájemci z řad živých laboratoří (Living Labs) a zkušebních prostředí (Testbeds), jež by mezinárodním výzkumným konsorciím mohly poskytnout prostor pro testování a ověřování vyvinutých technologií. Přihlášky mohou zájemci podávat do 30. října, 16:00 SEČ.

Seznam subjektů, které projeví zájem a splní kvalifikační kritéria, bude zveřejněn na webových stránkách ERA-Net SES. Zajistí si tak vysokou viditelnost a možnost získat přístup k nejnovějším výsledkům mezinárodního výzkumu v oblasti chytré energetiky.

Mimo výše uvedené je aktuálně otevřeno také druhé kolo Joint Call for Expression of Interest 2020: Digital Platform Providers for EnerDigit Projects, které cílí na poskytovatele ICT služeb. Konkrétně poskytovatele digitálním platforem potřebných pro realizaci projektů (tzv. Digital Platform Providers). Termín pro příjem přihlášek je i v tomto případě do 30. října, 16:00 SEČ.

Přihlašovací formuláře a podrobnější informace naleznete na stránkách uvedených výše.


Pro aktuální informace o výzvě sledujte naše webové stránky (výzva EnerDigit Call 2020) a oficiální stránky výzvy (eranet-smartsystems.eu).