ISTA: první přihlášení

V současné době došlo k převedení Vašeho uživatelského účtu do nového systému SISTA. Tento účet budete od této chvíle využívat pro přihlášení do ISTA. Rádi bychom zdůraznili, že se v této fázi jedná pouze o přihlašování. Stále platí, že veškerou agendu týkající se návrhů projektů či projektů v realizaci budete i nadále spravovat v ISTA.Pro přístup do ISTA zadejte do adresního řádku adresu ista.tacr.cz. Následně se Vám zobrazí úvodní stránka nového systému SISTA, viz následující obrázek:

Prvotní nastavení hesla:

V případě, že využíváte k přihlášení kombinaci e-mail/heslo, je nutné si před prvním přihlášením nastavil nové heslo. (Při přenosu uživatelského účtu není možné heslo z bezpečnostních důvodů přenést.) K tomuto úkonu slouží modré tlačítko „Nastavit heslo“, které je na přihlašovací obrazovce SISTA, viz obrázek výše.

Po jeho stisknutí se otevře následující dialog pro zadání e-mailové adresy pro přihlášení:

Po vložení e-mailové adresy a kliknutí na modré tlačítko „Pokračovat“ Vám bude odeslán 6-ti místný ověřovací kód na Vámi vyplněnou e-mailovou adresu.

V přihlašovacím dialogu SISTA budete následně vyzváni k vložení ověřovacího kódu a nového hesla. (Heslo musí mít minimálně 10 znaků a obsahovat dostatečnou kombinaci velkých a malých písmen, číslic či speciálních znaků.)

Po prvotním nastavení hesla se již můžete přihlásit kombinací e-mailové adresy a nastaveného hesla.

Přihlášení

Pro přihlášení využijte stejný způsob, jakým jste se registrovali (např. pokud jste pro registraci využili Google, předpokládá se, že se budete skrze účet Google přihlašovat). 

Přihlásit se můžete následujícími způsoby:

Pokud jste zvolili tento způsob, přihlaste se prostřednictvím uvedením e-mailu a hesla, které použil při registraci či při nastavení nového hesla.

Po kliknutí na tlačítko „Přihlásit se” budete přihlášeni a přesměrováni do svého profilu.


Zapomenuté heslo

V případě, že jste zapomněli heslo, je možné využít tlačítko „Zapomenuté heslo”, které se nachází v levém spodním rohu. Po kliknutí se vygeneruje formulář pro obnovení hesla. Do něj uveďte e-mail, pod kterým jste v SISTA registrováni, a klikněte na tlačítko „Pokračovat”. Systém následně odešle kód pro obnovu hesla na Vámi uvedený e-mail.

Po kliknutí na tlačítko „Google” se objeví vyskakovací okno. Vyberte, zda chcete využít účet Google, pod kterým jste aktuálně v prohlížeči přihlášeni, nebo zadejte jiný účet Google. Tímto krokem zároveň potvrzujete, že souhlasíte s předáním e-mailové adresy, předvolby jazyka a profilové fotografie aplikaci tacr.cz.

Po vybrání účtu Google, přes který se chcete přihlásit, jste přihlášeni a přesměrováni do svého profilu.