Tisková konference: Od zkumavky po vidličku

17.
května
10 : 00 - 12 : 00
17. 5. 2023 10 : 00 - 17. 5. 2023 12 : 00
Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7

Výzkumný ústav rostlinné výroby, Ministerstvo zemědělství a Technologická agentura ČR vás srdečně zvou na tiskovou konferenci Od zkumavky po vidličku

Co přináší zemědělský výzkum pro běžného občana? Jakou mají výsledky výzkumu plynoucího z peněz daňových poplatníků celospolečenskou relevanci? Jak zapojuje výzkum malé a střední firmy? Co to jsou adaptogenní rostliny a jak mohou pomoct překonat stres nebo zlepšit funkce imunitního systému? 

Na tyto a další otázky budou odpovídat zástupci zapojených firem, ministr zemědělství Ing. Zdeněk Nekula, místopředsedkyně TA ČR Ing. Bc. Kamila Vávrová a další přední odborníci.

Konferenci bude moderovat výzkumník v oblasti biologicky aktivních látek a jejich popularizátor doc. Ing. Roman Pavela, Ph.D., který spolu se svým týmem přednese zajímavosti z výzkumu a jejich využití v praxi.Tisková konference bude spojena s ochutnávkou nových potravin s obsahem adaptogenních rostlin a představením nedávno vyvinutých přípravků na ochranu rostlin. Dozvíte se tak nejnovější poznatky ze špičkového vědeckého pracoviště aplikovaného zemědělského výzkumu v ČR.