Přihlášení do SISTA

Po otevření odkazu sista.tacr.cz uvidíte na hlavní stránce dvě možnosti – přihlášení a registrace.

Pro přihlášení využijte stejný způsob, jakým jste se registrovali.


Přihlášení

Přihlašování uživatele je možné 3 způsoby:

Pokud jste zvolili tento způsob, přihlaste se prostřednictvím uvedením e-mailu a hesla, které jste použil při registraci.

Po kliknutí na tlačítko „Přihlásit se” budete přihlášeni a přesměrováni do svého profilu.


Zapomenuté heslo

V případě, že jste zapomněli heslo, je možné využít tlačítko „Zapomenuté heslo”, které se nachází v levém spodním rohu. Po kliknutí se vygeneruje formulář pro obnovení hesla. Do něj uveďte e-mail, pod kterým jste v SISTA registrováni a klikněte na tlačítko „Pokračovat”. Systém následně odešle kód pro obnovu hesla na vámi uvedený e-mail.

Po kliknutí na tlačítko „Použít účet Google” se objeví vyskakovací okno. Vyberte, zda chcete využít účet Google, pod kterým jste aktuálně v prohlížeči přihlášeni, nebo zadejte jiný účet Google. Tímto krokem zároveň potvrzujete, že souhlasíte s předáním e-mailové adresy, předvolby jazyka a profilové fotografie aplikaci tacr.cz.

Po vybrání účtu Google, přes který se chcete přihlásit, jste přihlášeni a přesměrováni do svého profilu.

Po kliknutí na „Použít Identitu občana” budete přesměrováni na stránku NIA. Zde vyberete možnost, skrze kterou se chcete přihlásit.

Při využití tohoto způsobu je nutné mít v rámci identity občana nastaveny ke sdílení údaje:

  • jméno, příjmení
  • datum narození
  • e-mailová adresa

Údaj jméno, příjmení a datum narození je již přednastaven ke sdílení. Nicméně váš e-mail nejspíš bude nutné nastavit ke sdílení ručně. Učiníte tak po přihlášení do Identity občana v sekci „Vaše údaje”.

Po vyplnění údajů potřebných pro přihlášení do Identity občana, budete přihlášeni a přesměrován do svého profilu v SISTA.