PROBĚHL 6. ČESKO-TAIWANSKÝ TECHNOLOGICKÝ DEN

úterý 7. května 2019 proběhla v prostorách Technologické agentury ČR (TA ČR) konference k příležitosti 6. Česko-Taiwanského technologického dne. Česko-Taiwanské technologické dny jsou výroční akcí podporující a napomáhající rozvoji technologické spolupráce mezi oběma státy v Programu DELTA/DELTA 2. Spolupořadatelem události Technologické agentury byla v letošním roce Akademie věd ČR (AV ČR). 

Konference proběhla na půdě TA ČR s úvodním slovem předsedy TA ČR Petra Konvalinky, předsedkyní rad a komisí pro programy mezinárodní spolupráce AV ČR Hany Sychrové, generální ředitelky oddělení pro interní spolupráci a vědecké vzdělávání Ministerstva vědy a technologie (MoST) Hsin-Ya Huang a ředitele ekonomické sekce Taipejské ekonomické a kulturní kanceláře (TECO) Li-heng Hsiunga. Zajímavý a bohatý program přilákal více než 40 zástupců českých a taiwanských podniků a výzkumných organizací, kteří se profilují na poli chytrého strojírenství, autonomních vozidel či zdravotnických technologií. Akce nabídla prostor navázat vztahy s mnoha českými a taiwanskými výzkumníky, které lze využít nejen pro podání společného projektu do veřejných soutěží programu DELTA 2, který bude poprvé vyhlášen 25. června 2019. 

Dále měli výzkumníci možnost, rozvinout navázané vztahy při večerní recepci, která se konala ve večerních hodinách ve Vile Lanna zapůjčené Akademií věd ČR. V rámci oficiálního programu recepce podepsali zástupci AV ČR a taiwanského MoST Prováděcí protokol k dohodě o vědecko-technologické spolupráci. Recepce se zúčastnili mimo jiné velvyslanec Taiwanu Joey Wang, předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová, nově jmenovaná náměstkyně MPO Silvana Jirotková, zástupci MZV a dalších téměř 40 hostů.

6.CeskoTaiwan dny
panel summary