SEMINÁŘ: Využití open source ve veřejné správě. Jde to! Pojďte nám s tím pomoci.

Zveme Vás na seminář, který pořádá Technologická agentura České republiky dne 20. 12. 2022 od 10:00 do 12:00 hod. on-line formou (pro akreditované účastníky na místě) s názvem Využití open source ve veřejné správě. Jde to! Pojďte nám s tím pomoci.

Seminář povede ředitel kanceláře TA ČR Martin Bunček a jeho obsahem bude

  • Krátké představení Programu BETA2, v jehož rámci se řeší výzkumné potřeby resortů. Ukázka výsledků jedné z potřeb, kterou byl vývoj softwaru pod open source licencí, jenž byl realizován pilotním projektem. Vývojáři představí výstup tohoto projektu (open source zdrojový kód), který je v praxi nasazován, a ukážou, jak se konkrétně využívá.
  • Konkrétní softwarová řešení v rámci eGovernment realizovaná v rámci Programu BETA2. Jejich využití ostatními subjekty veřejné a státní správy. Mají být tato řešení vůbec dostupná (např. v  pilotní státním uložišti open source) a co by se mohlo v této oblasti změnit? 
  • Závěrečná diskuse nad záměrem projektu. Zde zodpovíme otázky jako: Má se stát takovou cestou vydat? Za jakých podmínek? Zda lze nějakým způsobem účelně regulovat vývoj software pro veřejnou správu a jak s tímto software dále nakládat (údržba) tak, aby to mělo pro daňového poplatníka smysl?

Cílem akce je také zjistit zájem potenciálních dodavatelů (zejména vývojářů) jako řešitelů v možném připravovaném projektu! Za tím účelem vám po skončení semináře zašleme dotazník se zpětnou vazbou.

 Registrace je povinná prostřednictvím TOHOTO odkazu.

 Pro koho je seminář určen?

Pro vývojáře softwarových aplikací, projektové manažery v IT, zájemce o open source

 Co se na semináři dozvíte?

  • Že i v našem státě jsme zkoušeli software s open source licencí a jak to dopadlo.
  • Že je příležitost si tento úspěch zopakovat v širším měřítku a užitku.
  • Že bych se do takového projektu, klidně mohl zapojit a můžu být i malý podnikatelský subjekt.

 Co na semináři nebude?

Nebude se jednat o bezobsažné povídání nebo plácání po ramenou. Jdeme na věc  zpříma. Bude to stručné, věcné a doufáme, že i jasné.

 Co dělat, když vás to nadchne?

Pokud máte IČ, jste vývojář/ka nebo někdo, kdo se problematiku open source zajímá, můžete se zapojit!

Těšíme se na setkání!