Zájemci se mohou zúčastnit mezinárodního informačního webináře, který se uskuteční 2. října od 13:30 (CEST). Registrovat se můžete ZDE.
dokumenty
Dokumenty pro českého uchazeče
Povinné přílohy českého uchazeče
Další dokumenty
Oficiální dokumenty výzvy jsou dostupné zde.
informace o výzvĚ
Mezinárodní výzva Partnerství Water4All Call 2024: “ Water for Circular Economy” si klade za cíl
- přinášet nová řešení pro vývoj nových cirkulárních vstupních surovin a hodnotových řetězců
- zlepšení efektivity využívání vodních zdrojů
- spravedlivější přístup k vodě pro všechny
- optimalizovat využívání vody v odvětvích závislých na vodě
Water4All Call 2024 se také zaměří na:
- překážky přijetí a implementaci navrhovaných řešení a
- praktické využití výsledků projektu,
- dopad na vnitrozemské a pobřežní vodní prostředí.
Témata výzvy (formulace v originálním znění):
- Enhancement of water circularity in industries
- Urban water circularity
- Resource recovery and valorization
- Economic, environmental and social implications of water reuse and recovered products
Velikost projektového konsorcia:
Projekty mohou předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů, kteří žádají o financování od zúčastněných financujících partnerských organizací ze tří různých zemí účastnících se výzvy. Kromě výše uvedené podmínky musí projekty zahrnovat alespoň dva nezávislé právní subjekty ze dvou různých členských států EU nebo zemí přidružených k programu Horizont Evropa jako příjemce finanční podpory.
Horní hranice způsobilých projektových partnerů v konsorciu je 7, včetně 1 případného samofinancovaného partnera. Na jedno projektové konsorcium nesmí připadat více než jeden samofinancovaný projektový partner.
Seznam zapojených zemí:
Belgie (F.R.S-FNRS, FWO, FIO), Brazílie (CONFAP, CNPq), Česká republika (TA ČR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA, YM), Francie (ANR), Irsko (EPA), Itálie (MUR), Izrael (MoE), Jihoafrická republika (WRC), Litva (LMT), Lotyšsko (LCS/VIAA), Lucembursko (FNR), Maďarsko (NKFIH), Malta (MESD), Moldavsko (NARD), Nizozemsko (NWO), Německo (BMBF), Polsko (NCN), Portugalsko (FCT), Rakousko (FWF), Řecko (GSRI), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Španělsko (AEI, CDTI), Švédsko (FORMAS), Švýcarsko (SNSF), Tunisko (MHESR), Turecko (TUBITAK), Velká Británie (EPSRC UKRI).
*Seznam zapojených zemí je aktuální k datu 12. 9. 2024.
Pravidla výzvy:
Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Uchazeči, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu, budou tedy muset splnit národní podmínky vycházející z Programu SIGMA (Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce).
Partnerství Water4All a DUT vyhlásily v září 2024 výzvy na témata, která se navzájem doplňují. Zdvojení financování pro stejný návrh projektu není povoleno, proto musí žadatelé pečlivě vybrat nejvhodnější výzvu pro své návrhy na základě oblasti působnosti každé výzvy a jejich příslušných výzkumných priorit.
Pro témata se silnějším zaměřením na vodu a cirkularitu se doporučuje podat návrh projektu do Water4All Call 2024.
Pro návrhy se zaměřením na urbanismus a zlepšení udržitelnosti městského vodního cyklu se doporučuje podat žádost o Výzvu DUT 2024.