Technologická agentura ČR přiblíží české podniky do akcelerátoru Evropské inovační rady (EIC Akcelerátor)

Technologická agentura (TA ČR) obdržela certifikaci od Evropské komise (EK), tzv. plug-in, která umožní malým a středním podnikům zkrátit cestu k možnému dosažení podpory z nástroje EIC Akcelerátor unijního programu Horizont Evropa. 

Díky získanému plug-inu může TA ČR  zavést u vybraných veřejných soutěží dodatečný screening projektů pro posouzení vhodnosti jejich zapojení do EIC Akcelerátoru. Projekty, které jsou ukončeny a které projeví zájem, posoudí experti se zkušenostmi z byznysu a znalostmi nástroje EIC Akcelerátor. Vybrané projekty malých a středních podniků budou moci postoupit rovnou do 2. kola EIC Akcelerátoru, aniž by musely absolvovat jeho první kolo. Služby EIC pro úspěšné žadatele 1. kola EIC Akcelerátoru jim EK poskytne také. Patří mezi ně například:

  • Koučink
  • Podpora přes Artificial intelligence IT platform

Certifikace se vztahuje na Program GAMA 2, podprogram 2 a obdobné výzvy v Programu SIGMA. Proces screeningu se již dotkne projektů ze
4. veřejné soutěže Programu GAMA 2, podprogramu 2. Příjemce těchto projektů agentura v nejbližší době osloví. Nový mechanismus bude v letošním roce pilotován v 18 zemích EU včetně ČR.