AquaticPollutants Call 2020 - výzva pro výzkum znečištění vodních zdrojů je otevřena

Mezinárodní výzva zaměřena na podporu výzkumu v oblasti znečištění vodních zdrojů AquaticPollutants Call 2020 je dnešním dnem, 17. února 2020, otevřená.

Cílem ERA-NET cofundu AquaticPollutants je prostřednictvím společné výzvy podpořit mezinárodní projekty zaměřené na výzkum rizik zapříčiněných znečištěním a patogeny ve vodních zdrojích, kterým je vystaveno lidské zdraví a životní prostředí. Účelem výzkumných projektů bude analyzovat rozšíření těchto nečistot a patogenů a popsat jejich vliv při průniku do ekosystémů a hromadění v potravinovém řetězci. V konečném důsledku tak výzva umožní vytvořit strategie a technologie, které by mohly pomoci zabránit tomuto šíření. Výzva je určena pro výzkumné a inovační projekty, které zavádí integrované a mezioborové přístupy ke zvládnutí daných rizik.

Témata výzvy: 

Téma 1 – Environmental behaviour of emerging pollutants, pathogens and antimicrobial resistant bacteria in aquatic ecosystems (“Measuring”)

Téma 2 – Risk Assessment and Management of emerging pollutants, pathogens and antimicrobial resistant bacteria from aquatic ecosystems (inland and marine) to human health and environment (“Evaluating”)

Téma 3 – Strategies to reduce emerging pollutants, pathogens and antimicrobial resistant bacteria in aquatic ecosystems (inland and marine) (“Taking Actions”)

Seznam zemí*: Belgie (BELSPO, F.R.S.-FNRS, FWO), Brazílie (CONFAP), Česká republika (TACR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA), Francie (ANR), Irsko (EPA), Itálie (ARPA, MUR), Izrael (CSO-MOH), Jihoafrická republika (WRC), Kypr (RIF), Moldavsko (NARD), Německo (JÜLICH), Norsko (RCN), Polsko (NCBR), Portugalsko (FCT), Rumunsko (UEFISCDI), Řecko (GSRT), Skotsko (SCOTENT), Španělsko (AEI, ISCIII), Švédsko (FORMAS, Sida), Tchaj-wan (MoST), Tunisko (MHSER), Turecko (TUBITAK)
*seznam aktuální ke dni 17. 2. 2020

Pro hledání partnerů můžete použít odkazy na webové stránce zde.

Pro zapojení do výzvy je potřeba:

  • vytvořit mezinárodní výzkumné konsorcium,
  • navrhnout téma společného projektu,
  • zvolit koordinátora projektu,
  • společně podat projekt do mezinárodního systému,
  • poslat TA ČR povinné přílohy českého uchazeče.

Lhůta pro příjem návrhů projektů potrvá do 16. dubna 2020.

Pro české uchazeče, kteří podávají svůj návrh projektu prostřednictvím mezinárodní výzvy vyhlášené v rámci daného ERA-NET cofundu stanovuje obecná pravidla dokument Podmínky financování českého uchazeče v ERA-NET cofundech.

Ke každé mezinárodní výzvě zveřejňujeme tyto 3 výše zmíněné dokumenty, které jsou pro českého uchazeče klíčové:

Více informací naleznete na stránkách https://aquaticpollutants.ptj.de/ nebo https://www.tacr.cz/soutez/aquaticpollutants/call-2020-2/, kde bude zveřejněna i příručka pro české uchazeče.